Rukomet

Rukomet

Natjecanje se održava po svim pravilima propisanim za rukometnu igru. Ekipe se sastoje od najviše 12 igrača, a utakmica može početi ako svaka ekipa ima u polju šest igrača i golmana. Podloga u dvorani u kojoj će se natjecanje održati je parket.

Trajanje utakmice je 2 x 25 minuta za žensku i mušku kategoriju. Za vrijeme poluvremena, igrači imaju odmor od 5 minuta. Vrijeme se ne zaustavlja poslije sučevog zvižduka, osim ako je u pitanju odmor od jedne minute, situacija teže ozlijede, tehnički kvar ili disciplinski prekršaj sudionika ili publike – sudac određuje vrijeme prekida. Svaka ekipa ima pravo zatražiti odmor od minute. Odmor traže treneri, a može se dobiti samo ako ekipa koja zatraži odmor ima loptu u posjedu.

Sistem natjecanja provodi se na način da svatko igra sa svakime.

Pobjednička ekipa osvaja dva boda, za neriješen rezultat obje ekipe dobivaju po bod, a za poraz nula bodova.