Odbojka

Odbojka

Natjecanje se održava po svim propisanim pravilima odbojkaške igre. Ekipa se sastoji od najviše 10 igrača, a jedan od njih može biti libero. Utakmica može početi ako svaka ekipa ima u polju po šest igrača.

Napomena da libero mora biti upisan prije utakmice u posebnu rubriku zapisnika rezerviran u tu svrhu.

Visina mreže u natjecanju je 224 cm za djevojčice i 235 cm za dječake.

Svaka ekipa ima pravo na dva odmora. Igra se na dva dobivena seta, a set se igra na 25 osvojenim poena s razlikom od najmanje dva poena.

Sistem natjecanja provodi se tako da svatko igra sa svakime.

Za svaku dobivenu utakmicu sa 2-0 ekipa dobiva tri boda, za utakmicu dobivenu sa 2-1 pobjednička ekipa dobiva dva boda, a poražena ekipa jedan bod. Ekipa koja izgubi utakmicu sa rezultatom 2-0 ne dobiva bodove, a ekipa koja neopravdano ne odigra utakmicu oduzimaju se dva boda.