Nogomet

Nogomet

novotny-goran-nogomet-preko_golmana-20161014-08-19-17

Natjecanje se odvija u skladu sa svim propisanim pravilima malog nogometa. Svaka ekipa može imati najviše 10 igrača, a pravo na nastup imaju svi dječaci rođeni 2002. godine ili mlađi. Momčad se sastoji od sedam igrača (6 igrača + 1 vratar). Ukoliko se momčad za vrijeme utakmice smanji na 4 igrača (uključujući i vratara), utakmica se prekida.

Igra se na umjetnoj travi, sa loptom veličine 5. Svaka utakmica traje 2 x 25 minuta, a poluvrijeme traje 10 minuta.

Sistem igranja provodi se na način da svatko igra sa svakime.

Nastup na natjecanju dozvoljen je sa nogometnim cipelama/kopačkama sa plastičnim ili gumenim čepovima. Zabranjeno je igranje sa aluminijskim ili metalnim čepovima! Štitnici su obavezni.

Momčad koja pobijedi osvaja tri boda, za neriješen rezultat jedan, a za poraz nula.